Poslednja obaveštenja

Обавештење о настави за више разреде

Обавештење за ученике и родитеље!

Од понедељка 30. 11. 2020.  до понедељка 21.12.2020. године (до краја првог полугодишта) у складу да Дописом министарства просвете сви ученици од петог до осмог разреда прелазе на он лине наставу која ће се одржавати свакодневно по важећем распореду за тај дан.

Предметни наставници ће се свакодневно укључивати у своје google учионице у одређеном термину и одржати планиране часове.

1. час  8:00 – 8:45

2. час  9:00 – 9:45

3. час  10:00 – 10:45

4. час  11:00 – 11:45

5. час 12:00 – 12:45

6. час 13:00 – 13:45

7. час 14:00 – 14:45

Ученици су у обавези да присуствују он лине часовима и о њиховом присуству ће се водити евиденција као приликом редовне наставе. Директор и педагог школе ће повремено приступати учионицама и проверавати извођење наставе и присуство ученика.

Наставници су у обавези да прате и вреднују ангажовање ученика, али и да оцењују њихове активности (домаће задатке, презентације, учешће у дискусији, есеје и сл.).

Ученици не шаљу слике и видео записе на којима се они виде, али су у обавези да извршавају обавезе у одговарајућем року за израду задатака.

Наставник може организовати и он лине проверу знања, најављену два дана раније са јасним смерницама које ће се градиво проверавати. Ученику, који из оправданих разлога није у могућности да приступи провери знања, биће омогућено одлагање провере.

Писмене задатке и писмене провере знања дуже од 15 минута, наставник је дужан да најави пет дана раније. У току недеље ученици не могу да имају два писмена задатка.

Уколико ученик нема довољан број оцена потребних за закључивање из оправданих разлога (болест, изолација) неће бити неоцењен на крају првог полугодишта и њему неће бити утврђен општи успех. За тог ученика ће током другог полугодишта бити планирана додатна подршка.

Уколико је ученик незадовољан предлогом закључне оцене може се обавити усмена провера у школи, уз придржавање свих мера заштите.

Ако ученик нема услова за похађање он лине наставе родитељ може контактирати директора школе на број телефона  (број доступан преко разредних старешина) или путем маилова, како би пронашли одговарајуће решење. Маилови школе су:

os22jul@gmail.com

osnovnaskolakrcedin@gmail.com

Са жељом да што безболније пребродимо овај период и успешно завршимо прво полугодиште ове школске године, желим вам све најбоље.

Директор школе

Милорад Миловановић

Обавештење

Поштовани родитељи и ученици!

Као директор школе осећам потребу да вам се обратим макар на овај начин.

Оно чега смо се највише плашили, да ће у земљи доћи до наглог погоршања епидемиолошког стања и да то стање неће ни нас заобићи, стигло је и до нас.

Одлука Кризног штаба је да су услови задовољавајући и да нема потребе за прекидањем наставе у школама. Ми као школа не можемо самостално да донесемо ту одлуку. За све наставне предмете где је постојала могућност обезбеђене су замене до повратка одсутних наставника.

Као директор школе удаљавам са наставе сваког запосленог који ми пријави да има неке здравствене проблеме докле год се не одради тестирање или стање не поправи (углавном на период од две недеље). Тај метод ћемо примењивати и у наредном периоду.

Ви као родитељи сте најбољи проценитељ што се тиче здравља ваше деце и њихове безбедности у школи. Као што сам у пар наврата контактирао са вама преко разредних старешина поновићу и овде. Уколико сматрате да ваше дете није здравствено безбедно у школи потребно је да дођете до школе и поднесете захтев за прелазак на он лине наставу. Од тог тренутка за ваше дете ћемо променити начин рада.

Што се тиче самог стања у школи, нисмо остали изоловано острво. Имамо одсутне наставнике који су позитивни на тест (срећом са слабим симптомима), а имамо и наставнике који су у изолацији без обзира на то што нису тестирани (али са неким од симптома). Повратак већине одсутних наставника на посао очекујем током идуће недеље, уколико добију дозволу за то од стране њихових лекара.

Захвалио бих се и вама који нас редовно обавештавате о здрављу ваше деце, што их са било којим знацима прехладе нешаљете у школу. Надам се да ћемо и у наредном периоду имати тако добру сарадњу.

Што се нас као школе тиче, ми настављамо са предузимањем прописаних превентивним мера, а према препоруци Института за јавно здравље Војводине. Није потребно да се особе које су биле у контакту са инфицираном особом изолују, већ ће се само пратити њихово здравствено стање.

Чувајте себе и чувајте друге!

Директор школе

Милорад Миловановић